Przejdź do treści strony

O nas

+ powiększ, - pomniejsz, ↓ drukuj

 

Ruiny

Ruiny zamku w Zakrzowie pochodzące z XIV wieku leżą u podnóża Góry Św. Anny, w  gminie Gogolin.Wśród soczystej zieleni  drzew i krzewów pozostałości zamku prezentują się niezwykle uroczo .   

Okres świetności

W czasach świetności zamek był twierdzą Templariuszy, którzy kontrolowali drogę satynową i solną prowadzącą przez Polskę. Już za tamtych czasów zamek był  centrum politycznym  Europy. Legendy głoszą o wojnach krzyżowych, wielkich wyprawach i porwaniach księżniczek. Do dziś istnieje legenda białej damy, której dusza wciąż jest uwięziona w zamku.

Czasy współczesne

Majątek zmieniał właścicieli nieskończenie wiele razy, przechodził w  ręce szlachty i baronów. Do 1945 roku obiekt znajdował się w rękach rodziny Madelung, która prowadziła gospodarstwo rolne i miała udziały w przemyśle wapienniczym. Aż do roku 1989  obiekt  był właśnością państwa.

Przeprowadzka do Zakrzowa

"Odwiedzając kraj moich przodków zachwyciłem się pięknem Zakrzowa, ciepłem, gościnnością i serdecznością mieszkańców Śląska. Moim największym pragnieniem było zamieszkanie na tak pięknej ziemi. Do realizacji marzenia zaangażowałem wszystkie siły i środki. Wiązało się to ze zmianą miejsca zamieszkania. 15.04.1996 roku z całą rodziną  przybyliśmy do obcego nam kraju, gdzie czekały na nas nowe wrażenia, kultura i tradycja. 15 lat ciężkiej pracy przyniosło oczekiwane efekty. Zdobyłem zaufanie mieszkańców Zakrzowa , którzy wybrali mnie  na stanowisko sołtysa. Nasze długotrwałe plany stały się rzeczywistością." - mówi Siegmunt Dransfeld,właściciel Pałacu Lucja. Rodzina  Dransfeld pochodzi z Paderborn, Nordrhein - Westfalen, przebudowała stary budynek z roku 1848 na Pałac Lucja.

Hotel

"Nasze plany od początku zakładały przebudowę domu na pałac hotelowy. Poprzez trud włożony w przebudowę zabytku oraz za pomocą środków z Unii Europejskiej nasze marzenie zostało zrealizowane. Nasz hotel  ma być centralnym miejscem kreatywnego myślenia i pozytywnej energii, służyć ma integracji polsko- niemieckiej , ponieważ w Europie potrzebujemy wzajemnego wsparcia i porozumienia.”- wyjaśnia pan Dransfeld. 

Życzymy wszystkim naszym gościom wspaniałego wypoczynku w  hotelu Pałac Lucja oraz niezapomnianych wrażeń z pobytu w  tak uroczym miejscu.

Rodzina Dransfeld.
Wasz zespół hotelowy

Aktualności